espati.lv

4 SLIKTI paradumi, kas tev TRAUCĒ sasniegt vēlamo DARBA jomā

4 SLIKTI paradumi, kas tev TRAUCĒ sasniegt vēlamo DARBA jomā

Autors: redakcija, espati.lv
Foto: bigstockphoto.com
2010. gada 26. maijs

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt
Kas tad sunim asti cels, ja ne pats. Regulāri konstatēt, ka tev piemīt arvien jaunas labas īpašības, pati par sevi ir sasodīti laba īpašība. Personīgas atklāsmes, ka esi atjautīga, gudra vai sabiedriska, bruģēs tavu ceļu augšup gan personīgajā dzīvē, gan karjerā. Tomēr lai pašanalīze būtu pilnīga, būs jāpārrevidē arī savi ne tik labie paradumi...

Kā teikts latviešu literatūras klasikā, neviena dimanta oliņa nav bez melnumiņiem, tāpēc, lai no tiem atbrīvotos, tie no sākuma ir jāatrod. Ja veicot sava rakstura auditu pēkšņi konstatē kādu no tālāk minētajām īpašībām, esi modra, jo, iespējams, tieši šis ir tas traucēklis, kas jau gadiem tev neļauj sasniegt vēlamo.

NERĀDĪTIES ACĪS. Būt īstajā laikā un īstajā vietā sastāda 80% no panākumiem, un Vudijam Alenam var tikai piekrist. Šo principu var izmantot visās dzīves jomās. Ja tev nepieciešams uzlabot savu fizisko formu, īstā vieta būs sporta zāle, laiks – četrreiz nedēļā. Ja vēlies iegūt paaugstinājumu darbā, tad muļķīgi būtu to kavēt vai meklēt iemeslus, lai dotos mājās ātrāk. Diemžēl vai par laimi, biznesā parasti vinnē tie, kas droši kāpj uz skatuves, nevis čakli strādā aizkulisēs, tāpēc aizmirsti par latviešu gēniem raksturīgo biklumu un ko tad es sindromu un reizē ar saviem darbiem prezentē arī to autoru.

ALIKT SVARĪGĀKOS DARBUS UZ VĒLĀKU LAIKU. Viena no īpašībām, kas ātri pielīp, bet no kuras ir grūti tikt vaļā. Bīstams ieradums, jo pastāv risks, ka, atliekot nozīmīgākos darbus uz dienas otro pusi, tu tos vispār nepaspēsi paveikt, kā rezultātā tos nāksies darīt pēc darba laika vai pārcelt uz nākamo dienu. Lai nenokļūtu iekavēto darbu noburtajā lokā, sāc darba dienu ar sarežģītākajiem darbiem. Par piemēru vari ņemt Pareto principu 20/80. 80% savu rezultātu tu iegūsti ar 20% darba. Tāpēc koncentrējies uz nedaudzajiem svarīgajiem darbiem, no kuriem atkarīga tavas  dienas produktivitāte, bet nenozīmīgos ar vieglu sirdi paveic pēc tam.

PĀRĀK DAUDZ DOMĀT. Un rezultātā pārāk maz izdarīt vai arī izdarīt pārāk vēlu. Dziļas pārdomas spēj izniekot tavas dzīves dienas, mēnešus vai pat gadus. Protams, tautas gudrība par septiņu reižu mērīšanu vēl jo projām darbojas, tomēr tās ir septiņas reizes nevis septiņdesmit. Pirmkārt, ne vienmēr pirms darba paveikšanas ir nepieciešams apdomāt katru sākumu vai uzskaitīt visas iespējamās sekas tā neizdošanās gadījumā. Tas aizņems pārāk daudz laika vai pat atņems drosmi tam vispār pieķerties. Otrkārt, vislabāk iemācīties peldēt var ... peldot, citiem vārdiem sakot, vienkārši darot, tava produktivitāte būs daudz lielāka, nekā grimstot pārdomās.

SKATĪTIES UZ PROBLĒMU TIKAI NO NEGATĪVĀS PUSES. Ja uz visu skatīsies tikai no negatīvās puses, drīz vien no tavas motivācijas čiks vien paliks. Tu saskatīsi neveiksmes un izgāšanos pat tur, kur tās neeksistē un darbs, visticamāk, stāvēs uz vietas. Pat neņemot vērā to, ka paveikt izdosies ļoti maz, tu sūdzēsies par savām likstām visiem pēc kārtas. Rezultātā tas viss var pārtapt par sava veida nākotnes pareģojumu, jo, kā zināms, tu esi tāda, kādu sevi redzi tu pati, un tava dzīve būs tāda, kādu tu to uztver šobrīd. Problēmas risinājums slēpjas attieksmē. Pamēģini septiņas dienas pēc kārtas uz visu skatīties tikai no saulainās puses, pat ja izskatās, ka tas nav iespējams, mēģini atrast kaut vienu pozitīvu aspektu jebkurā problēmu mudžeklī. Redzēsi, kā pēc nedēļas būs izmainījusies pasaule, kurā tu dzīvo un darbs, ko tu dari.Saistītie raksti

PATSTĀVĪGS bērns - kā to IEMĀCĪT, un ko labāk NEDARĪT

5 ieteikumi, kas neļaus tavam tēlam SOCIĀLAJOS TĪKLOS sabojāt tavu KARJERU

8 pazīmes tam, ka tu velti IZNIEKO savu LAIKU un DZĪVI

Ar pareizo attieksmi pret grūtībām

Kā prasīt ALGAS PIELIKUMU?Pastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

Darbinieks (viesis), 2010. gada 26. maijs, 09:50

Ieteikumi ir vērā ņemami.

Ziņot par nekorektu komentāru
Niks (viesis), 2010. gada 26. maijs, 10:24

Nu šis un tas par šo un to. Baigi ražīgi te tiek publicēti gabaliņi par darba psiholoģiju.

Ziņot par nekorektu komentāru
Ilžuks (viesis), 2010. gada 26. maijs, 10:43

Jā, ļoti tipsiskas manas kļūdas. "Fakt na ļico" :) - būs jāpadomā.

Ziņot par nekorektu komentāru
Niks (viesis), 2010. gada 26. maijs, 10:44

Vai šī meitee uz bildītes arī ir piedalījusies L'Oreal blondo matu krāsu testā?:)))))

Ziņot par nekorektu komentāru
dana (viesis), 2010. gada 26. maijs, 10:58

Man savukārt ir ļoti raksturīgi, LIELĀS problēmas atstumt uz "pēc tam" un tā padarīt viņas vēl lielākas:( Jāpiekrīt Ilžukam, ka ir druksu ko padomāt par savu rīcību, iemelsiem un sekām.

Ziņot par nekorektu komentāru
1  2  3  


kontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna