espati.lv

Brīvais darba laiks bojā attiecības?

Brīvais darba laiks bojā attiecības?

Autors: redakcija, espati.lv
Foto: shutterstock.com
2008. gada 30. decembris

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt
Cilvēki, kuriem piemīt augsts profesionālās autonomijas līmenis un kuri pilnībā kontrolē sava darba grafiku, kļūst par darbaholiķiem biežāk nekā citi.

Vairāk nekā 2600 darbinieku piedalījās Toronto Universitātes sociologu rīkotajā pētījumā par darba grafika ietekmi uz strādājošo privāto dzīvi. Tika konstatēts, jo brīvāks ir cilvēka darba laiks, jo biežāk izpaužas tendence turpināt vai pabeigt iesākto darbu mājās, un tieši tā pašā iemesla dēļ pasliktinājās viņu attiecības ar pārējiem ģimenes locekļiem.

Tie cilvēki, kuriem dota iespēja pašiem noteikt savas darba dienas sākumu un beigas, bieži turpina vai iesāk strādāt mājās, kā rezultātā pieauga ģimenes strīdu skaits. Šis ieradums ir īpaši raksturīgs vīriešiem. Kanādiešu psihologi apgalvo, ka brīvais darba grafiks agrāk vai vēlāk noved pie nepareizas laika un pienākumu plānošanas. Cilvēki jau vairs nespēj atbildēt uz jautājumu, kur beidzas darbs un kur sākas atpūta. Eksperti atzīmē, ka ģimenes strīdi, kuru pamatā ir problēmas, kas saistītas ar darbu, ir viens no galvenajiem stresa izraisītājiem mūsdienu sabiedrībā.

Saistītie raksti

10 vislabāk ATALGOTĀS profesijas pasaulē 2013. gadā

IEMĀCIES svešvalodas BEZ maksas - 5 online apmācību vietnes

20 smieklīgākās un nejēdzīgākās DĀVANAS

Gribu JAUNU darbu – 6 lietas, ko ņemt VĒRĀ

Kā PIEBURT naudiņu, jeb neparasti ieteikumi sava maciņa BIEZUMA vairošanaiPastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

di-di, 2008. gada 30. decembris, 11:15

agrāk toč bija problēmas ar laika plānošanu, tā patika pa vakariem strādāt, bet vīrities sāka protestēt, loģiski. tagad daru tā - pielāgojos vīrieša darba grafikam, kad abi esam mājās, tad šis laiks ir tikai mums :)

Ziņot par nekorektu komentāru
www.90.lv (viesis), 2011. gada 26. oktobris, 11:36

Citreiz tā tiešām gadās...

Ziņot par nekorektu komentārukontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna