espati.lv

Ko ASV var nopirkt par 10 eiro?

Ko ASV var nopirkt par 10 eiro?

Autors: redakcija, espati.lv
Foto: shutterstock.com
2009. gada 7. janvāris

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt
Ko Amerikā var nopirkt par 10 eiro? Tieši šādu pieticīgu naudas summu (aptuveni 14 USD) nolēma iztērēt Vācu medija Deutsche Welle korespondents Ņujorkā, salīdzinot Amerikas un Eiropas cenas.

Pirmais mēģinājums lietderīgi iztērēt 14 dolārus notiek lielākajā Ņujorkas grāmatu veikalā Barnes and Noble. Jaungada atlaižu laikā intelekta barības cenas ir krietni kritušās. Komplektā ar bezmaksas kafijas tasīti naudas pietiek divu literatūras šedevru iegādei. Džeka Londona darbu izlase (1000 lapas) un O’Henrija (1500 lapas) grāmata cietos vākos katra maksā 6 dolārus un 47 centus. Diemžēl atlaižu laiks nekādā veidā nav ietekmējis muzeju biļešu cenas. Par biļetes iegādi Metropolitan muzejā ir jāšķiras no 12 dolāriem, bet leģendāro dinozauru skeletu aplūkošana ne mazāk populārajā American Museum of Natural History izmaksā jau 16 dolārus.

Atvēlēto naudas summu var notērēt kino apmeklējumam, biļete uz kārtējo grāvēju maksā precīzi 10 dolārus, tā kā vēl 4 paliek, lai uz ielas iegādātos divus t-kreklus ar uzrakstu I love New York.

Lielveikalā K-mart Ņujorkas priekšpilsētā Elmsfordā par 14 dolāriem var iegādāties Wrangler markas džinsus, par 12 – ierīci asinsspiediena izmērīšanai. Iztērējot 10 dolārus, savā īpašumā var iegūt 3 „pielādētas“ vienreizējās lietošanas fotokameras, kādas parasti glabā automašīnu cimdu nodalījumā gadījumam, ja jāpiefiksē satiksmes negadījums.

ASV ir jūtami kritusies degvielas cena. Nesen tā maksāja aptuveni dolāru par litru, pašreiz -  divas reizes lētāk. Par 14 dolāriem var iegādāties gandrīz 29 litrus paša lētākā benzīna. Degviela par šādu cenu nav atrodama nevienā Eiropas valstī.
Par 10 eiro jeb 14 dolāriem var izbaudīt pieklājīgas pusdienas ceļmalas restorānā, spageti ar vistas fileju, svaigi dārzeņu salāti, kā arī cenā iekļauta tasīte kafijas. Pēc vīna gan nāksies doties uz specializētu veikalu. Pusotra litra pudele lieliska 2005. gada ražas itāļu Chianti  izmaksā 12 dolārus, bet piecu litru tetrapaka Kalifornijas Chablis – 10 dolārus. Ja dvēsele prasa ko stiprāku, par 14 dolāriem savā īpašumā var iegūt 1.75 litrus Georgy degvīna.

Lielveikala apmeklējums ar 14 dolāriem makā neliks justies kā tukšiniekam. 4 dolārus maksā  puskilograms laša filejas, kilograms liellopa aknas vai puskilograms norvēģu siera Jarlsberg. Par 6 dolāriem var iegādāties poļu desas luņķi, Kalifornijas apelsīnus (1 dolārs kilogramā), ābolus – 2 dolāri, kā arī paciņu mandeļu cepumu. Par atlikušo naudu sanāks ducis olu (2 dolāri) un pāris pudeles piena (1 dolārs par litru).

Saistītie raksti

Sievietes un nauda

4 biežākās NAUDAS KĻŪDAS, ko pieļauj sievietes

Es... Es pati

UZKRĀJUMU veidošana – kā uzkrāt, un kur ieguldīt savu naudu?

Taupības režīms - kas tas par zvēru?



Pastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

zebest, 2009. gada 8. janvāris, 12:46

Nu kamdēļ jūs kaisāt sāli uz brūcēm? :D

Ziņot par nekorektu komentāru
stirna, 2009. gada 8. janvāris, 14:12

pēdējā rindkopa nogalināja manu izsalkušo kuņģi :D Sasodīts, nav laikam taisnības uz pasaules, ja jau par 14dolāriem var nopirkt Wrangleru :@

Ziņot par nekorektu komentāru
orinoko, 2009. gada 8. janvāris, 17:14

I SINK ... NASING SPEŠAL

Ziņot par nekorektu komentāru
zemuudene, 2009. gada 10. janvāris, 20:02

Nu vī vil bī...taupīgi. Ko lai saka.

Ziņot par nekorektu komentāru
Jopcik (viesis), 2011. gada 5. jūnijs, 13:40

Absolūti nenoderīgs raksts

Ziņot par nekorektu komentāru
1  2  


kontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna