espati.lv

Kuras ir Eiropas turīgākās sievietes?

Kuras ir Eiropas turīgākās sievietes?

Autors: redakcija, espati.lv
Foto: shutterstock.com
2008. gada 20. novembris

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt
Vientuļā māte, kura pārtiek no sociālajiem pabalstiem, mazā Skotijas dzīvoklī uzraksta grāmatu. Vairums izdevniecību atsakās to izdot, tomēr trīspadsmitā pēc kārtas piekrīt. Neilgi pēc tam grāmata Harijs Poters iegūst vispasaules slavu, bet tās autore kļūst par miljonāri. Džoannas Ketlīnas Roulingas visiem labi zināmais stāsts ir grūti aptverams. Tomēr rakstnieces milzu bagātības tik tikko pietiek, lai ar grūtībām ielauztos ekskluzīvajā Eiropas bagātāko sieviešu klubā.

Kad šī gada martā izdevums Forbes Magazine aprēķināja Džoannas Ketlīnas Roulingas īpašumu vērtību, tā sastādija $ 1 000 000 000, ieņemot pēdējo vietu 22 bagātāko sieviešu sarakstā, kurām ir ES pilsonība.

Godpilno pirmo vietu ieņem Liliāna Betenkūra (Liliane Bettencourt) Ja ir grūti iedomāties dramatiskāku stāstu par Roulingas ceļu uz veiksmi, tad Liliānas Betenkūras bagātība ir vienkārši mantota. Viņas tēvs Jūdžins Švellers (Eugene Schueller) izveidoja skaistumkopšanas līdzekļu kompāniju L'Oréal. Otrā pasaules kara laikā magnāts Švellers sadarbojās ar nacistisko režīmu, tādā viedā sabojājot sava uzņēmuma reputāciju. Neskatoties uz visu, Liliānas Betenkūras dāsnums un, iespējams arī apķērība, ļāva reabilitēt ģimenes reputāciju. Izmantojot savu, vairāk nekā $ 22.9 miljardus lielo kapitālu, viņa nodibināja Bettenkourta Švellera fondu, kas dāsni ziedoja līdzekļus kultūras, medicīnas un sociāliem projektiem.

Uzreiz aiz Benekourta kundzes, otro vietu Eiropas bagātāko sieviešu sarakstā ieņem Zviedrijas pilsone Birgita Rausinga (Birgit Rausing), kura dzīvo Šveicē. Viņas ģimenes kapitāla vērtība ir aptuveni $ 14 miljardi. Rausingas kundzes vīrs, kurš mira 2000. gadā, bija kompānijas Tetra Laval izveidotājs, kas nodarbojas ar iepakojuma ražošanu. Kopš viena no viņas bērnu nolaupīšanas mēģinājumiem, Rausinga nemīl publicitāti un piekopj samērā noslēgtu dzīvesveidu.

Trešā bagātākā Eiropas sieviete ir Sjūzana Klatena (Susanne Klatten), kura mantoja kompānijas BMW akcijas no sava tēva Herberta Kvanta (Herbert Quandt). Pirms vairākiem gadu desmitiem, Herberts Kvants bija tas, kurš izglāba auto industrijas milzi no droša bankrota. Sjūzana Klatena ir diplomēta ekonomiste, kura savas zināšanas un kapitālu izmanto ģimenes farmācijas biznesā. 45 gadus vecās kundzes bagātība ir aptuveni $ 13.2 miljardi.

Sjūzanas Klatenas dzimtene Vācija, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, var lepoties ar vislielāko sieviešu-miljardieru skaitu. Deviņas šīs saraksta dalībnieces, ieskaitot Johannu Kvantu (Johanna Quandt), vēl vienu kompānijas BMW līdzīpašnieci, kā arī Frīdi Springeri (Friede Springer), piekto, slavenā mēdiju magnāta sievu un arī atraitni, dzīvo tieši Vācijā.

Self-made bagātnieces, jeb dāmas, kuras pie īpašumiem ir tikušas ar saviem spēkiem, ir visai reta parādība miljardieru sarakstā, tomēr rakstniece Roulinga nav viena šajā kompānijā. Aptuveni pirms 45 gadiem, savās mājās Spaniarda Rozalija Mera (Spaniard Rosalia Mera) un viņas toreizējais vīrs Amantio Ortega (Amancio Ortega) sāka ražot apģērbu un veļu. Viņu laulībai nebija lemts garš mūžs, turpretī bizness attīstījās ļoti veiksmīgi. Šobrīd viņu uzņēmumam pieder vairāk nekā 3825 veikalu 68 valstīs, kā arī tādas veikalu ķēdes, kā Zara. Meras kundzes aptuvenā īpašumu vērtība ir $3 miljardi.

Vēl viena sieviete, kura ceļu uz bagātību ir bruģējusi pati savām rokām – Džuliana Benetton (Giuliana Benetton) no Itālijas. Džulinana ir līdzdibinātāja apģērbu koncernam Benetton, kas pasaules slavu ieguva ar savām netradicionālajām reklāmas un mārketinga kampaņām. Benetton panākumi ļāva Džulianai un viņas brāļiem Lučiāno, Karlo, un Gilberto iekļūt miljardieru sarakstā. Šobrīd uzņēmumam ir vairāk nekā 5000 veikalu 120 pasaules valstīs, bet tikai pirms kāda laika Džuliana pati adija džemperus, kurus, viņas brālis braukājot ar velosipēdu, pārdeva. Forbes Magazine aprēķinājis, ka Džulianas Benetton īpašumi pārsniedz $2.9 miljardus.

Saistītie raksti

Sievietes un nauda

Mikrokredīts - biznesa attīstības iespējas īpaši sievietēm

Vīrietis par vīriešiem: “Mēs vienkārši baidāmies būt vieni”

Cīņa ar televizoru

8 padomi, kā IETAUPĪT naudu uz PĀRTIKAS rēķina, neēdot SLIKTĀKPastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

lauritta, 2008. gada 22. novembris, 16:54

Interesanti, vai Latvijā būtu iespējams tāds self-made miljonāres variants? Man šķiet ka nu jau vairs ne.

Ziņot par nekorektu komentāru
zebest, 2008. gada 22. novembris, 20:25

man arī liekas, ka ne...pārāk maz mums te to cilvēku, bet lai kaut kas notiktu starptautiskā līmenī, jābūt kaut kam fenomenālam. Hariju Poteru latviešu sieviete neuzrakstītu noteikti....

Ziņot par nekorektu komentāru
orinoko, 2008. gada 23. novembris, 22:01

Ar nekustamo burbuli reizē uzsprāgā arī letiņu vienīgā iespēja tikt pie miljona:D

Ziņot par nekorektu komentāru
Nils, 2008. gada 25. novembris, 12:29

Es domāju, ka ir, bet jautājums cik ilgā laikā. Gada laikā pilnigi noteikti nē, bet 10 gados mierīgi.

Ziņot par nekorektu komentāru
zemuudene, 2008. gada 26. novembris, 20:56

Un kāpēc tad tas vēl nav noticis?

Ziņot par nekorektu komentārukontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna